50. Türk, peygamber’e bile boyun eğmez çünkü nefs’ine boyun eğmez!

“Ey göklerin ve yerin Rabbi olan Rabbim sona söz veririm ki, beni nefsime havale etme, zira sen beni nefsime havale eder, kendime bırakırsan, nefsim beni şerre yaklaştırır ve hayırdan uzaklaştırır”* diye dua eden Resulullah’a iman etmek başka O’na boyun eğmek başka iki şeydir.

Bir müslüman muktedir, nefsine güvendiğine dair yapılan bütün ikazları nefsine açılmış meşru mahkeme saymalıdır. Bunun aksi her karşılık, iftirayı reddederken sureta, esasen iftiranın asıl çıkmasından başka ne olur? Nefsine dayanmanın, kendini ve kendi isteklerini sahih bir ibda bellemenin başka türlü görüntü vereceğini mi sanıyoruz?

Hem müslüman olduğunuzu beyan edeceksiniz hem de nefsinizden başka efendiniz olmayacak! İşte bir de üstüne Peygamberler’e toz kondurmayacaksanız, bu yaptığınız  “O’nun bir sırrı olmalı canım” mealinde kıvırmadır ancak. Zira Resulullah’ın nefsine olan güvenimizden maksad; O’nun doğruluğuna güvenmekle beraber peygamberliğine iman ve bilgisindeki kesin gücü ise, bu doğruluk emniyeti ve kat’i iman, ne O’nun nefsine dayanmak ne de O’na temayülümüze kapılmaktır*. Bi’l-hassa hakka dayanmaktır bu…

“Allah’a boyun eğmeceliğin hem görüntüsü hem içi şeksiz şüphesiz olunca işte, bunu başaran sade müslümanın sıfatı Türk ve seçilmekle iltifat edilmişinin sıfatı ise Peygamber”dir. Bunu dünyaya ispat eden yegane şey de ne laf kalabalığıdır ne bağırarak söylemektir, sadece inşa ettiğiniz şehirdir o.

Bugün Recep Tayyip Erdoğan “ben de müslümanlardanım” diyor ve hem de muktedir. Kendisine “diktatörsün sen” diyenlere de “iftira atıyorsunuz bana” diye karşılık veriyor. Şecaat arzederken de “Londra’dan Pekin’e kadar kesintisiz bir bağlantı kurduğunu, bu bağlantı için Yeni İstanbul inşa ettiğini” ilan ediyor. Kanal İstanbul diyor, 3. Köprü diyor, Boğaz Tüneli diyor, Kentsel Dönüşüm diyor. Bu inşaat Recep Tayyip Erdoğan’ın neyinin ispatı?

“Allah’a iftira ederek yalan uydurandan veya âyetlerini yalanlayandan daha zalim kim olabilir? Hiç şüphe yok ki zalimler kurtuluşa eremezler.”

Recep Tayyip Erdoğan’ın, arkasından gidenlere vaadettiği şehir müslümanları kurtuluşa erdiren yolun istasyonu olan bir şehir midir yani!

* Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır, “Hak Dini Kur’an Dili: En’am Suresi 19 ila 24. ayetlere tefsirinden” ilhamla.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s