51. Soğan cücükleri belde böcükleri.

Kabe’yi tavaf baklava tadında. Seyrine bakanlar kavağa tünemiş kabak ağacında. Kat kat katmanlara tertip edilmişken hacı edildiler hacı ediciler elinde bu yılki hac yolcuları iki gün önce. Camiler camisini çok katlı otoparka çevirdiler ya o ediciler! Alacağınız olsun ulan.

Bu günden neredeyse 15 yıl önce Zemzem Tower pazarlayanlara, “Allah akıl fikir versin de ne yaptığınızı göstersin” dediydim. Mescidü’l-Haram etrafına devre mülk 30-40 katlı apartmanlar dikmek muttakilerin harcı değil dediydim. Pazarlamasına katılmayın da muttakilerden olduğunuzu belli edin dediydim.

Ne oldu şimdi? Etrafı o gökdelenlerle tıkanan Kabe, bir kuyu dibi taşı derekesine düşecekti elbet. Gördünüz mü? Harem-i Şerif kat kat tavaf kulvarlarıyla çevrelendi artık. Soğanın cücüğüne tamah edenlerin sözü geçiyor Kabe’de bile. E o zaman hacı falan yok artık, varsa belki bundan böyle o kaşaneler yıkılana kadar belde böcükleridir din duygusu yamyamları… hacı dedikleri bana göre.

Dersimizi tekrar edelim bu vesile: Kabe’yi koruyup kollamak tam da buradan, Kabe’ye yolculuğunuzun başlayacağı yerden başlar. İkamet ettiğiniz şehirde eğer birer belde böcüğü durumuna düşürülmenize itiraz etmez iseniz, soğanın cücüğüne tamah edenlerin ettikleri ta Kabe’ye kadar tesir eder. Hem o tesir, sizin elinizle ulaştırılır ta oraya.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Cumhurbaşkanı kaçıncı kattan hacı oldu acaba!”^$%&’()=?-

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s