69. Uydun mu uyudun mu? Bu muydu uydurum, uyduruk? Uydu mu boyunduruk!..

Boğaz Köprüleri birer gerdanlık mı yoksa üç kat boyunduruk mu? Belki de boynumuza atılmış üç kat kementtir ha!.. İki kıyıda birbirine bağladığı yolların hiçbiri de Türkiye Karayolu değil. Intercontinental Road. Europe’tan Silk-way bağlantı olan yolların üzerine atılmış köprüler bunlar. Şu an için üç kat boyunduruk. Yarın dört ve beş şimdiden ismi belli olarak gündemdeler. Buralar bizim ise, bu topraklar bize ait ise, biz bu topraklara sahip isek bu köprüler… eveleyip gevelemenin alemi yok, alenen boyundurukturlar.

Aman da aman ne gizli/bilinmedik şey söyledi, foyalar ortaya çıkardı diye bütün boyunduruk vurucular ve kementçiler tedbir alacaklar şimdi! Hamak ehlini uyandıracak bu adam şimdi! Hemen ehline haber verelim gebertelim şu herifi! Hayır hiç öyle olmuyor. Olmamakta. Çünkü ben korkağın en aciziyim ve ahmakların en acizi olan “uyanıklar” arasındayım. Acizler ve uyanıklar hiçbir zaman boyunduruk vuruculara karşı tehdit teşkil edebilmiş değillerdir.

Acuzenin bakın hele nasıl da en cazusuyum size daha net belli edeyim. Çıkınımdaki sorular ne kadar net kabul edecek iseniz o kadar tabi. Kendi toprakları üzerinde bir uzak kıyıdan diğer uzak kıyıya kadar kendi yollarında gidip gelseler ya boyunduruk vurucular! Niye acizler ve uyanıklar elinde bırakıyorlar bu toprakları? Bu suale muhataplık liyakatinde bir adam var mı Türkiye’de? Bizim topraklarımız üstünde ve fakat aleyhimize ama kendilerinin lehlerine yol açan, yapan, kapan boyundurukçular kaç tür yol açmış, yapmış, kapmışlardır acaba? Finansal Organizasyonlar bu cinsten olup aleyhimize açılmış, yapılmış, kapılmış türlü yollardan mıdır acaba; bankacılık, sigortacılık, tedarikçilik, mağazacılık, reklamcılık mesela? İletişmece Organizasyonlar da bunlardan bir değişiği mi oluyor; posta, telefon, internet falan acaba ha!? Topraklarımızda müesses hatta mahalli şu finans ve iletişme teşekküleri hiç mi, azıcık bile mi lehimize değil yani?..

Bu saydıkların “sosyal sermayelerimizden”dir diye bana çıkışanlar öncelikle ve incelikle uyanıklar elbet. Onları adam hesabına almamak sabrı gösterdiğim günler birikince devreye hainler giriveriyor hemen. Korkak olmasam hâlâ sabredeceğim. Ama korkağım ya bir kere; hainlerin karşısında pısıveriyorum ve başlıyorum “açıklamaya”. Öyle bir açıklıyorum ki tam yerinde ve gediğinde. Fevkalade açıklıyorum ve boyundurukçular da hainler de kazanıyor: Boyundurukçular “bir otomatik kontrol” hizmeti buluyorlar benden beleş. Hainler ise “lan bu kadar biliyorsun da aynı zamanda engel olamıyorsun” muahezelerini üzerime sevkedebiliyor benim elimle. Beni öldürmüyorlar çünkü canları tatlı ben öldürmüyorum çünkü canım tatlı. Namazımdan da beynamazlığımdan da habersiz yaşıyorum işte öyle.

Şimdi sen gel de bu şehirde hukuk anlat. Dünyanın hale-i cezibesinde fırıl fırıl dönerken “sağladıkları iletişimle icap-kabul, sipariş, tahsil-tediye” yollarını gözümü delen ışık yolları üzerinden ve kıçımı façamı delen radyo yolları üzerinden işletilen UYDUların hukukla ilişkisizliğini anlat! Heyhat gel bir de benim gibi acizlere anlat:  “Karayolları’ndan dem vurun durun ama ferimize, kıçımıza, façamıza yol UYDURULMUŞLUĞUMUZU/açtırmışlığımızı/kaptırmışlığımızı da sorun” diye… anlatabilirsen anlat. İşte bunlara soruyorum ben de ancak… yiğitlenerek hem de; “hukuk neresinde bu uyduların ve aynı sıra, hukuksuzluk neresine uymadı bu uyduların” diye. Uydun mu uyudun mu? Bu muydu uydurum uydurum sorduğun uydurduğun, uydu mu boyunduruğun?

Hava durumunu, yol durumunu, su durumunu  UYDUğun boyunduruğun söylüyorsa sana, işin mi yok senin, ne anlama geliyor Tahsin sorup somurtup sorduğun!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s