84. Düdüklerin, hödüklerin, güdüklerin cebinde şehir.

Yönetici olmak istiyorsun, hazır yöneticilerin kötü işlemesinden şikayetçi olduğun halde, sözüm geçmiyor diye susup duruyorsun ama.

Yine… yani kaybedeceğin aşikar ise de “önermediğin ve önerine uygun girişmediğin” telaşelere para harcıyorsun, vaktini harcıyorsun, emeğini harcıyorsun. Seni adam sananların sana hazırlayıp bildirdiği fakat şikayetçi olduğun kişilerin önünde bile aslında akıl erdirememen yüzünden öneremediğin işlere kulak asmaksızın geçirdiğin günler sonunda fatura sana kesildiğinde ne yapıyorsun? Sanki sende hiç kabahat yokmuş gibi bıdı bıdı, küfür müfür saydırıyorsun “casus belli”ye. Ama yüzlerine değil. Gıyaplarında sayrıdıyorsun. Kime içini döküyorsun peki! “projelerini, ihtarlarını” dinlemediğin halde sana adam muamelesi yapanlara içini döküyorsun.

Ulan dürzü vaktini, paranı, emeğini o içini döktüğün adamlara harcasaydın, harcadıkların boşa gitmeyecekti ya. Boşa gideceğini bile bile harcayan sen değil misin? Çapsız düdük. Zirzop cengaverler bile senden daha çok hak sahibidir şikayet etmede. Kapa çeneni, otur oturduğun yerde ağzımı bozdurma benim.

Yönetici olmak istiyorsun, hazır yöneticilerin iyi işlemesi dolayısıyla sana sıra gelmeyeceğine göre, sözüm geçmeyecek diye geri duracaktın elbet. Sen demek ki, “alemle gelen düğün bayram” diyenlerden birisin. Siyaset senin neyine, nerene! İyide de kazanmanın peşindesin, kötüde de kazanmanın peşindesin. Birileri gelsin seni kullansın diye boyanıp meydan eziyorsun. Sırf fiyatın yükselsin diye harcama yapıyorsun…

Ulan dürzü vaktini, paranı, emeğini matah birşeye harcamış edasıyla caka sattığın ama hiçbir zaman dinlemediğin adamlara harcasaydın, harcadıkların şehrin heba edilmesine gitmeyecekti ya. Sırf kendine yatırım olsun diye harcayan sen değil misin? Çapsız düdük. Zirzop cengaverler bile senden daha çok hak sahibidir övünmede. Kapa çeneni, otur oturduğun yerde ağzımı bozdurma benim.

Övünür gibi yahut yakınır gibi yapıp da beni kandıracağını aklına bile getirme ey düdük oğlu düdük, hödük oğlu hödük, güdük oğlu güdük. Öğün öğün milleti öğüten siz gibileyin övünmeci ve yerinmeciler alın da şehri nerenize sokarsanız sokun. Cebinize sığarsa cebinize…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s